Jak funguje  plazmaterapie?

 Plazmaterapie je aplikace vlastní obohacené krevní plazmy. Krevní plazma obsahuje růstové faktory, které stimulují regeneraci pokožky. Zpomalí proces stárnutí, sjednotí tón pleti, zlepší pružnost i texturu pleti, vyhladí jemné vrásky, zrychlí hojení ran a zabraní tvorbě jizev. Dále je vhodná pro pacienty trpící akné či alopecií.

Jak zákrok probíhá ?

Celá procedura obvykle trvá kolem 30 minut. Zákrok je minimálně bolestivý, před samotnou aplikací provedeme znecitlivění lokální anestézií. Na začátku procedury se odebere krev a v přístroji se oddělí plazma od červených a bílých krvinek. Následně aplikuje plazmu  obohacenou o krevní destičky a růstové faktory do ošetřované oblasti mikrojehličkami. Plazmaterapií lze ošetřit oblasti obličeje, krku, dekoltu, hřbetů rukou.

 Jak se pečovat o ošetřenou oblast?

Po ošetření je vhodné  minimálně 2-3 dny nevystavovat ošetřené oblasti slunečnímu záření, extrémním teplotám, chladu, sauně, soláriu, vynechat kosmetické, laserové, peelingové ošetření pleti a vyhnout se výrazné fyzické aktivitě.

Efekt ošetření je viditelný přibližně 3 až 6 měsíců. Pro dokonalý výsledek je proceduru vhodné alespoň 3x zopakovat s odstupem 1 měsíce. Tuto metodu lze kombinovat s dalšími procedurami jako je mezoterapie či samotná aplikace kyseliny hyaluronové.