Jak funguje  botox?

Botulotoxin je přírodní látka obsahující toxiny, které zabraňují přenosu nervosvalového impulzu. Injekčně aplikovaný botulotoxin zabrání svalu v jeho smršťování, které je hlavní příčinou tvorby vrásek. Výkon provádíme ambulantně, ihned po ošetření odcházíte domů. Vyhladí mimické vrásky, které vás dělají zbytečně starší, rychle a bezpečně zpomalí projevy stárnutí, působí preventivně proti tvorbě nových vrásek.Klasickou indikací k aplikaci je vyhlazení vrásek kořene nosu tzv. glabely, dále pak horizontálních vrásek čela a vějířkových vrásek v okolí očí

Jak dlouho vyhlazení vydrží?

Účinek začne nastupovat mezi 2 až 10 dnem a vrcholí do 2 až 4 týdnů po první aplikaci. Efekt trvá minimálně 3 až 6 měsíců. Poté postupně odeznívá a je třeba ošetření opakovat. Čím déle na aplikaci botulotoxinu chodíte, tím delší jsou intervaly mezi jednotlivými návštěvami.

Jak zákrok probíhá ?

Samotný zákrok aplikace zabere cca 15min. Minimálně bolestivý – cítíte pouze vlastní vpichy (malá štípnutí).

Po zákroku je třeba cca 3-4hod setrvat ve svislé poloze (stát, sedět, nelehat) a vyvarovat se nadměrné zátěži. Ihned po ošetření odcházíte domů. Po dobu 3-4 dnů od aplikace botulotoxinu se nedoporučuje navštěvovat solárium, saunu, bazén či kosmetické ošetření.