Jak funguje kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka, která na sebe váže vodu a tím dodává potřebný objem a hydrataci, časem se přirozeně odbourává.
Nejčastěji jsou tyto výplně vyhledávané za účelem efektu zvětšení rtů. Aplikace malého  množství tohoto materiálu efektivně vyrovná veškeré prohlubně v pokožce (hluboké vrásky a rýhy), doplní objem tam, kde se postupem času vytratil.

Jedná se o gelu podobné výplně s velmi pomalým vstřebáváním a vysokou snášenlivostí. Působí přirozeně a dokáží vyřešit velikost rtů, tedy doplnit objem, zvýraznit kontury, eliminovat asymetrii nebo jen hydratovat.

Jak dlouho výplň vydrží?

Pracujeme s prémiovými materiály Juvéderm, Stylage, Neauvia, Luminera, Fillmed, Teosyal na bázi tělu vlastní kyseliny hyaluronové. Cílený efekt je dosažen v průběhu cca 3 týdnů od aplikace.

Efekt trvá minimálně 6 až 24 měsíců podle zvoleného produktu. Poté postupně odeznívá a je třeba ošetření opakovat.

Jak zákrok probíhá ?

Celá procedura trvá v průměru 30 min. Zákrok je minimálně bolestivý, před samotnou aplikací provedeme znecitlivění kombinací lokální a injekční anestézie. Po proceduře je nezbytné počítat s tím, že ošetřená oblast mírně oteče, mohou se objevit i drobné hematomy. Modřinky a nesouměrný otok během pár dní vymizí.
Po aplikaci se nedoporučuje vystavovat oblast teplu a UV záření, je vhodné vyvarovat se v následujících 3 dnech vyšší fyzické námaze. V průběhu týdne nepodstupovat kosmetické ošetření a masáže obličeje.