Jak funguje frakční CO2 laser COSCAN

Frakční CO2 laser  slouží k omlazování/ rejuvenaci/ kůže obličeje, krku, dekoltu, hřbetů rukou. Řeší i problematiku strií, pigmentací, používá se k vyhlazení vrásek a jizev, k odstranění stařeckých skvrn, rozšířených pórů. Laserový paprsek nepůsobí jen na povrchu kůže ale i v podkoží, kde stimuluje novotvorbu kolagenu a dochází tak k výraznému zpevnění pokožky. Ošetření je velmi šetrné a účinné. Po ošetření laserem se pokožka vyhlazuje a vypíná.

Jak zákrok probíhá ?

Výkon se provádí v lokální anestezii krémem naneseným cca půl hodiny před zákrokem. Tento miniinvazivní zákrok trvá maximálně 30 minut, kdy na konkrétní ošetřované místo pronikají laserové paprsky v mnoha miniaturních zhuštěných bodech, které způsobují odpaření svrchní vrstvy epidermis, aniž by poškozovaly okolní či hloubkovou tkáň. Zákrok je nebolestivý, poté  jsou na kůži patrné drobné tečky způsobené laserem. Tyto tečky se do týdne zacelí, kůže se olupuje, následně  dochází k viditelnému omlazení. Ošetření laserem se může kombinovat s aplikací PRP plasmy, kmenových buněk, různých typů mezoterapie, biostimulace, botoxem či kyselinou hyaluronovou.

Jak se pečovat o ošetřenou oblast?

Po ošetření může pacient pociťovat jemné pálení nebo štípání, proto je vhodné ošetřované místo chladit. Může se objevit mírný otok a  sytější zarudnutí. Následující dva až tři dny po ošetření se kůže začne postupně olupovat. Její přestavba může trvat týden. K promazání jsou vhodné reparační krémy např. s panthenolem, či cicaplast a dostatečná hydratace. Doporučujeme i hydratační regenerační masky. Ošetřenou oblast je třeba chránit proti přímému slunci a to po dobu dvou až tří měsíců. I následně bude nutné používat krémy s vyšším ochranným UV faktorem. Vhodné provádět v zimních