Jak funguje Radiesse

Radiesse obsahuje minerál kalcium hydroxyapatit, který je součástí kostní a zubní tkáně.  Radiesse se  používá na obnovení objemu a lícních kostí, na zpevnění kontur čelisti, zvýraznění ustupující brady, zjemnění hlubokých nosoretních rýh, vyrovnání povislých koutků úst, zvýšení elasticity , kožního napětí a navrací mladistvost kůže. Ihned po aplikaci lze vidět liftingový efekt a výraznější kontury obličeje, dále navíc stimuluje v kůži tvorbu vlastního kolagenu, která vede k výrazné pevnosti a elasticitě kůže. Pevnost kůže se po pár měsících od aplikace zvýší až o 50 % oproti původnímu stavu. Tvorba kolagenu začíná 4 týdny po ošetření a pokračuje dalších 12 měsíců. Efekt výplně přetrvává po dobu 12 – 18 měsíců, látka se poté z těla přirozenými procesy odbourá.

Jak zákrok probíhá ?

Před ošetřením se zhruba na 30 min nanese anestetický krém. Poté se výplň Radiesse aplikuje do střední vrstvy pokožky pomocí tenké kanyly. Bezprostředně po zákroku může být ošetřené místo červené, oteklé a mírně citlivé, vzácně se mohou vytvořit modřinky. Jedno ošetření trvá přibližně 30 minut. Účinek bude viditelný ihned po ošetření.

Jak se pečovat o ošetřenou oblast?

Stejně jako u ostatních výplní se mohou vyskytnout modřinky, otok, zarudnutí, otok a modřiny. Všechny tyto projevy obvykle ustupují v průběhu několika dní. Po ošetření je vhodné do konce dne mít klidový režim. Následující 2-3 dny by se neměl používat žádný make-up,  podstupovat těžší fyzickou zátěž, vystavovat se extrémním teplotám, vystavovat se dlouhodobě slunečnímu záření, navštívit saunu nebo turecké lázně. Následující dny se doporučuje používat krémy s vysokým ochranným faktorem SPF +50 a nevystavovat ošetřovanou oblast slunci.