Jak funguje Karisma

Karisma je výplň, která přirozeně omlazuje pokožku, kombinuje vlastnosti kyseliny hyaluronové s vysokomolekulární hmotností a kolagenu, který stimuluje fibroblasty a tím produkci kolagenu v pleti. Pomáhá s hloubkovou hydratací pokožky a obnovou buněk, redukuje hyperpigmentace. Tato procedura je vhodná pro  ochablou pokožku, ztrátu objemu, korekci jizviček strií a jizev po akné,  zvýraznění kontur. Po ošetření se pokožka začíná regenerovat, stává se silnější a pevnější.  Zlepšuje se barva pleti, drobnější vrásky se zjemňují a zvyšuje se úroveň hydratace v hlubokých i povrchových vrstvách pokožky. Dochází k mírnému liftujícímu efektu. Tkáňové stimulátory nemění rysy obličeje. Ošetření se doporučuje lidem všech věkových kategorií, u mladých lidí injekce kolagenových přípravků působí preventivně a chrání před budoucím zhoršením stavu pokožky. U starších osob ošetření regeneruje tkáň, obnovuje pevnost pokožky elasticity. Po ošetření jsou vrásky, jizvy a strie viditelně redukovány. Pokožka pacienta vypadá svěžejší a zářivější.

Jak zákrok probíhá ?

Před ošetřením se zhruba na 30 min nanese anestetický krém. Poté se Karisma aplikuje do střední vrstvy pokožky pomocí tenké kanyly či pomocí ultratenkých jehliček. Bezprostředně po zákroku může být ošetřené místo červené, oteklé a mírně citlivé,  mohou se vytvořit modřinky. Jedno ošetření trvá přibližně 30 minut. Liftingový účinek je viditelný ihned po ošetření.  Vhodné zopakovat ošetření s odstupem měsíce a poté po 6 měsících jako posilující  aplikace.

Jak se pečovat o ošetřenou oblast?

Stejně jako u ostatních výplní se mohou vyskytnout modřinky, otok, zarudnutí, otok a modřiny. Všechny tyto projevy obvykle ustupují v průběhu několika dní. Po ošetření je vhodné do konce dne mít klidový režim. Následující 2-3 dny by se neměl používat žádný make-up,  podstupovat těžší fyzickou zátěž, vystavovat se extrémním teplotám, vystavovat se dlouhodobě slunečnímu záření, navštívit saunu nebo turecké lázně. Následující dny se doporučuje používat krémy s vysokým ochranným faktorem SPF +50 a nevystavovat ošetřovanou oblast slunci.